PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Stylová chalupa ve Sněžném

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Stylová chalupa se nachází v okrajové části obce Sněžné v samém srdci Žďárských vrchů. V blízkém okolí je nejvyšší vrchol Devět skal, Drátník, Čtyři palice a další skály, ze kterých je krásný výhled do okolí. Rekreační rybníky Milovy, Medlov, Sykovec jsou pro milovníky vodních sportů také v blízkosti. Ideální výchozí místo pro turistické výlety na shora uvedené skály a rybníky,nebo lze navštívit obec Blatiny, Samotín, Milovy, Krátká, Kadov, Vříšť, Líšná aj. s množstvím stylových hospůdek. Totéž platí i pro cykloturistiku a běžecké lyžování.
Vybavení a služby
V přízemí chalupy se nachází vstupní chodba, místnost pro uložení kol, nebo lyží, dále kuchyně se sporákem včetně potřebného vybavení pro vlastní vaření a lednicí s mrazákem. Vedle kuchyně je velká ložnice (6x6 metrů) se čtyřmi lůžky. Dále se v přízemí nachází sociální zařízení- oddělené WC a koupelna s vanou. Ohřev teplé vody je kombinovaným kotlem na plyn. Schodištěm se dotaneme do obyvacího pokoje se sedací soupravou a barevnou televizí. Z obyváku je východ na terasu se zahradním nábytkem a přístupem na oplocenou zahradu s ohništěm a grilem. Ve zvýšeném patře vedle obyváku je druhá ložnice s manželskou postelí(dvě lůžka). Před chalupou je několik parovacím nísto pro auta a to i v zimě. Topení je plynovým kotlem s možností nastavení požadované teploty. Posezení: stylová kuchyně, nebo obývací pokoj s televizí, terasa, ohniště a gril.

Pobyt se psem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Restaurace ve Sněžném 300 metrů, cukrárna 300 metrů. Stylové hospůdky na Vříšti, Blatinách, Milovec, Kadově aj. (1-4km). Zábava u vody: rybník Milovy, půjčovna loděk (3km). Sport: tenisový kurt (300 metrů), udržované běžecké lyžařské trasy (0,5km). Pro sjezdové lyžování sjezdovky Nový Jimramov (7km), Nové Město na Moravě (10km), Svratka (10km). Velmi hezké značené cyklistické trasy od 10 do 50 km). Možnosti výletů: Sněžné - dvě galerie výtvarného umění, Nové Město na Moravě - Horácké muzeum, galerie, Žďár nad Sázavou - zámek, Muzeum knihy, kostel Zelená hora (památka UNESCO), Polička, Litomyšl, Hlinsko, hrad Pernštejn, skansen Veselý kopec, zřícenina hradu Karlštejn, Jimramov, Telecí, Lucký vrch aj.